سرور اختصاصی آموزش مجازیسرور اختصاصی آموزش مجازی

آموزش مجازی چیست ؟

سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (LMS) یا سیستم مدیریت آموزش مجازی (LMS=Learning Managment System)، سامانه یا نرم افزاری است که به صورت الکترونیکی روند آموزش از راه دور را به‌طور خودکار مدیریت می‌کند.

موفقیت آموزش الکترونیکی صرفاً در گرو خرید نرم افزار LMS و متعاقب آن راه اندازی سیستم LMS نمی باشد و همواره وجود محتوای الکترونیکی مناسب در سامانه LMS از اهمیت بالایی برخوردار است. یادگیری الکترونیکی یکی از انواع آموزش از راه دور تلقی می گردد. سیستم نرم افزار آموزش مجازی LMS یا نرم افزار آموزش الکترونیکی (e-learning)، نرم افزاری است که فعالیت آموزش‌ گیرنده را ثبت و پیگیری می‌کند. به‌عبارت‌دیگر، این سیستم، روند یادگیری  و آموزش را به‌طور خودکار مدیریت  می‌کند. یک سیستم مدیریت آموزش مجازی قدرتمند، مدیریت اجرایی برنامه‌های آموزشی را در درون یک سازمان تسهیل می‌کند و همچنین این سیستم فراگیران را قادر می‌سازد که به همکاری و مشارکت با فراگیران هم‌تراز خود بپردازند.

این سیستم مدرسه آموزش مجازی  فضایی است که برنامه‌های آموزشی در آن ارائه می‌شوند. استفاده آموزش‌گیرندگان از این نرم‌افزار برای تحصیل و یادگیری در آن زمان که بر روی شبکه حضور می‌یابند، بیشتر شبیه عمل وارد شدن دانش آموزان به کلاس است. دانش آموزان با استفاده از LMS، واحد درسی خود را انتخاب و مطالب درسی را دریافت می‌کنند و به تکمیل تمرین‌های درسی و شرکت در امتحان می‌پردازند. همچنین می‌توانند با استاد و دیگر دانش آموزان ارتباط برقرار می‌کنند.

این سامانه فهرست کاربران و فراگیران را ثبت، رشته‌های آموزشی را دسته‌بندی، اطلاعات فراگیران را ضبط کرده و نیز گزارش‌های ویژه و اختصاصی برای مدیر تهیه می‌کند.

انواع سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) یا انواع سیستم آموزش مجازی

تمامی سیستم های مدیریت آموزشی مشخصات و ویژگی‌های مذکور را دارند، ولی این قابلیت‌ها را به اشکال مختلف و با بهره‌گیری از شیوه‌های متفاوت فراهم می‌کنند. برخی از این سامانه‌ها برای شبیه‌سازی کلاس‌ها و فعالیت‌های آموزشی، محیط‌های سه‌بعدی آموزشی با شکل‌های متنوع و سرگرم‌کننده ارائه می‌کنند و برخی صرفاً از ابزارهای نوشتاری بهره گرفته و ساده هستند. بعضی به‌صورت ویدیو بوده و پهنای باند دریافت رسانه‌ای دارند و برخی ویدیو را در بر نمی‌گیرند.

کاربران می‌توانند با استفاده از یک مرورگر در سیستم مدیریت آموزش به‌صورت تعاملی عمل کنند. فراگیران به‌محض ورود به شبکه، قادرند دروس و اطلاعات را مشاهده و موضوع مورد نظر خود را انتخاب و مطالعه کنند. درعین‌حال، فعالیت کاربر و نتایج آن در بانک اطلاعاتی مربوط به آن ضبط خواهد شد.

مزایای استفاده از  سیستم آموزش مجازی یا سیستم مدیریت آموزش چیست ؟

 کاهش هزینه‌های آموزشی، ایاب‌وذهاب و تسهیلات کارگاه یا ابزارهای دوره آموزشی و کاهش اتلاف وقت کارآموز

 آموزش تعداد زیادی کارآموز در مدتی کوتاه

 کاهش مشکلات اداری ناشی از انجام مراحل ثبت‌نام و انتخاب واحد و متعاقب آن کاهش هزینه

 بهره‌مندی حجم کثیری از کارآموزان از آموزش به‌موقع با دست‌یابی به دوره‌ها یا برنامه‌های آموزشی online از راه دور

 افزایش توانایی و مهارت کاربران در فراگیری اطلاعات

 وجود سیستمی جهت اندازه‌گیری و ارزیابی آموزشی

 ارائه قوی‌تر عناصر گرافیکی مانند استفاده از هنر، نمودار یا عکس

 وجود اتاق‌های گپ و ابزارهای اشتراکی دیگر که باعث افزایش حضور فعال فراگیر می‌شود.

سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (LMS) چیست؟

استفاده از تکنولوژی وب در دانشگاههای پیشرفته جهان بخش لاینفکی از شیوه های آموزشی گردیده است. سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی نرم افزاری است که برای تسهیل آموزش طراحی شده است. در این سیستم، دروس با بهره برداری از فناوری اینترنت و شبکه های کامپیوتری و از طریق نرم افزار مدیریت، تدوین و ارائه می شوند. یک سیستم مدیریت آموزش قدرتمند، مدیریت اجرایی برنامه های آموزشی را تسهیل و فهرست کاربران و فعالیت های آنها را ثبت و پیگیری می کند. در واقع این نرم افزار بستری را در اینترنت به منظور ایجاد ارتباط دانشجویان، اساتید و مسئولین مجموعه، ایجاد می کند و امکان دسترسی دانشجویان را به محتوای الکترونیکی آموزش ارائه شده، فراهم می آورد.انواع سیستم مدیریت آموزش مجازی (lms) مشخصات و ویژگی های مذکور را دارند، ولی این قابلیت ها را با بهره گیری از شیوه های متفاوت فراهم می کنند.

شرکت ارتباطات فرانت بعنوان نماینده شرکت پافکو ارائه دهنده سامانه آموزش الکترونیک lms، مفتخر است تا چنانچه در خصوص موارد ذیل نیاز به مشاوره داشته باشید، مشاوره رایگان (Free Consultation) ارائه دهد :

 • مشاوره رایگان خرید “سامانه جامع آموزش مجازی” و قیمت “پیاده سازی آموزش مجازی
 • مشاوره رایگان خرید “سامانه آموزش مجازی lms” و قیمت “نرم افزارهای آموزش مجازی
 • مشاوره رایگان خرید “سامانه آموزش الکترونیکی” و قیمت “نرم افزار آموزش الکترونیکی
 • مشاوره رایگان “خرید سیستم آموزش مجازی” و قیمت نرم افزار آموزش مجازی
 • مشاوره رایگان خرید “خرید lms” و قیمت ال ام اس
 • مشاوره رایگان خرید “ال ام اس سازمانی” و قیمت نرم افزار lms
 • مشاوره رایگان خرید “ال ام اس دانشگاهی” و قیمت نرم افزار آموزش مجازی
 • مشاوره رایگان “فروش سامانه آموزش مجازی” و قیمت lms
 • مشاوره رایگان “موانع و چالش های آموزش الکترونیکی” و “موانع آموزش الکترونیکی
 • مشاوره رایگان “مولفه های آموزش مجازی” و “موفقیت آموزش الکترونیکی
 • مشاوره رایگان فروش “نرم افزار یادگیری الکترونیکی” و فروش “نرم افزار آزمون آنلاین